ЕКИПА 1Х2: Сингл и тикет на денот

Ова се нашите предлози за типување за денешниот ден…

СИНГЛ НА ДЕНОТ

Абердин – Ливингстон          1

Абердин одигра само две средби сезонава во Премиер-лигата откако последните две кола беа одложени поради кршење на прокотолот за covid-19 од страна на дел од фудбалерите на овој клуб. Периодот на изолација заврши, па Абердин денеска се враќа во натпреварувачки ритам, со дуелот на домашен терен против „фенерџијата“ Ливингстон.

Тимот на Ливингстон во првите четири кола освои само два бода, што е лоша увертира за денешното гостување. Згора на тоа, и традицијата е целосно на страната на Абердин, овој тим има шест победи и едно реми во последните седум пресметки со Ливингстон.

Екипата на Ливингстон последен пат славела над Абердин уште во април 2004 година (2-0).

ТИКЕТ НА ДЕНОТ

Баерн М. – ПСЖ                   ГГ 3+

Бриж – Бершот                     1 и 3+

Јаблонец – Пардубице       1 и 2+

Тузла Сити – Олимпик       1 и 2+

Се вчитува...