ЕКИПА 1Х2: Сингл и тикет на денот

Ова се нашите предлози за типување за денешниот ден…

СИНГЛ НА ДЕНОТ

Финска – Велс               1х и 0-2 гола

Велшаните во нормална ситуација би биле фаворити на овој натпревар, но мора да се земат во предвид огромните проблеми со кои се соочува селекторот Рајан Гигс во пресрет на овој натпревар. Рамзи, Брукс, Вилијамс и Робертс во неделата објавија дека нема да бидат на располагање на националниот тим, а од претходно Гигс воопшто не ги повика Џо Ален, Крис Мефам, Џејмс Честер и Џо Родон, кои беа стандардни во претходниот квалификациски циклус.

Гигс дополнително повика тројца тинејџери, додека Бед Вудбурн и Бренан Џонсон ја заменија младинската за сениорската репрезентација, за да го пополнат бројот на играчи што ќе биде на располагање за дуелот со Финска.

Во една таква ситуација, Велшаните ќе се „крстат“ во Герет Бејл кој и самиот е надвор од натпреварувачки ритам, па за очекување е мечот да мине во затворена игра на двете страни, со многу поголемо внимание што ќе се насочува кон сопствениот отколку кон противничкиот гол/

 

ТИКЕТ НА ДЕНОТ

Германија – Шпанија               ГГ 3+

Русија – Србија                           1х и 2+

Турција – Унгарија                   1

Молдавија – Косово                 2

Се вчитува...