ЕКИПА 1Х2: Сингл и тикет на денот

Ова се нашите предлози за типување за денешниот ден…

СИНГЛ НА ДЕНОТ

Ливерпул – Блекпул                         1 и 5+

Прв меч на „црвените“ на „Енфилд“ по освојувањето на титулата, воедно и последна контрола пред стартот на новата сезона. По поразот во „Комјунити Шилд“ Клоп јасно стави до знаење дека очекува многу подобри изданија од своите избраници, а денешниот меч со Блекпул е идеална можност за ефикасен фудбал и влегување во посакуваниот голгетерски ритам.

Мора да се истакне дека клучните играчи се на располагање на Клоп бидејќи не се отпатувани со своите репрезентации, па така како стартери за денешниот дуел се најавени Салах, Мане, Фирмино, Алисон Бекер, Фабињо, Шаќири, а се очекува и настап на Ориги, Минамино, Милнер… Ова е најава за ефикасен фудбал и убедлив триумф на „црвените“.

ТИКЕТ НА ДЕНОТ

Македонија – Ерменија                   1 и 2+

Кипар – Црна Гора                            1х

Португалија – Хрватска                  1

Штутгарт – Стразбур                        3+

Се вчитува...