ЕКИПА 1Х2: Сингл и тикет на денот

Ова се нашите предлози за типување за денешниот ден…

СИНГЛ НА ДЕНОТ

Израел – Словачка               1

Словаците се наоѓаат во голема криза, немаат лидер по повлекување на Марек Хамшик, па резултатите на оваа селекција очекувано се движат во надолна линија. Доказ за тоа е и домашниот пораз од 1-3 од ослабената Чешка на стартот од новото издание на Лигата на Нации, тренд што се очекува да продолжи и на гостувањето против Израел.

Израелците во првото коло ремизираа на тешкото гостување против Шкотска (1-1), а со три бода на денешниот дуел би се вмешале во борбата за врвот во групата.

Словачка остана без двајца стартери, Дуда и Стетина, уште во првото полувреме од дуелот со Чешка, по што двајцата дефинитивно ќе го пропуштат дуелот со Словачка.

 

ТИКЕТ НА ДЕНОТ

Казахстан – Белорусија                   1х и 0-2 гола

С. Ирска – Норвешка                        х2 и 2+

БиХ – Полска                                      1х и 2+

Холандија – Италија                        0-2 гола

Се вчитува...