ЕКИПА 1Х2: Сингл и тикет на денот

Ова се нашите предлози за типување за денешниот ден:

СИНГЛ НА ДЕНОТ

Брајтон – Челси                2 и 2+

Челси беше најактивен тим на пазарот во текот на летниот преоден рок, па сега се очекува инвестицијата да почне да се отплаќа веќе од првото коло и гостувањето против Брајтон. Челси е единствениот тим што Брајтон го нема победено во рамките од Премиер-лигата, a од 14-те досегашни дуели на двата тима Брајтон има славено само еднаш, и тоа во предалечната 1933 година.

Лампард нема да може да смета на Чилвел, Тијаго Силва и на Зијеш, па главни адути на денешниот натпревар ќе бидат Германците Вернер и Хаверц, кои се максимално подготвени за настап против Брајтон.

ТИКЕТ НА ДЕНОТ

Зенит – Арсенал Тула              1-1 и 2+

Архус – Вејле                              1 и 2+

Шефилд Ј. – Вулвс                   0-2 гола

Дуизбург – Борусија Д.           2 и 5+

Се вчитува...