ЕКИПА 1Х2: Сингл и тикет на денот

Ова се нашите предлози за типување за денешниот ден…

СИНГЛ НА ДЕНОТ

ПАОК – Бенфика                2 и 2+

Овие два тима се сретнаа и пред две сезони во квалификациите за Лигата на Шампионите, кога Бенфика неочекувано лесно и убедливо го совлада ПАОК со 1-4 и се пласираше во групната фаза. Грчките фудбалери овојпат ќе ја немаат ниту поддршката од верните навивачи, па пред празен стадион ќе им биде уште потешко да го изненадат португалскиот фаворит.

Бенфика досега трипати стигнувалa во Солун и трипати стигнувала до посакуваниот триумф, серија што се очекува да продолжи и на денешниот меч.

ТИКЕТ НА ДЕНОТ

Милвол – Челтенам                1 и 2+

Монпелје – Лион                      1х

Алмере – Топ Ос                       1 и 3+

Рокдејл – Шефилд В.              2

Се вчитува...