ЕКИПА 1Х2: Сингл и тикет на денот

Ова се нашите предлози за типување за денешниот ден…

СИНГЛ НА ДЕНОТ

Грасхоперс – Винтертур                4+

Грасхоперс поради слабиот финиш на сезоната остана без прволигашки статус, но тимот на нашиот Ѓорѓев сега е главен фаворит во втората швајцарска лига.

Грасхоперс денеска го пречекува Винтертур, дуел на кој по традиција има голем број на погодоци. Имено, на последните пет средби во Цирих меѓу овие ривали редовно биле постигнувани најмалку по четири погодоци  (0-6, 2-2, 3-1, 4-0, 1-3), серија што се очекува да продолжи и на денешниот меч.

ТИКЕТ НА ДЕНОТ

Лион – Ним                                  1 и 2+

Шалрора – Бершот                    1 и 2+

Регенсбург – Нирнберг             ГГ 3+

Олимпијакос – Астерас            1 и 3+

Се вчитува...