ЕКИПА 1Х2: Сингл и тикет на денот

Ова се нашите предлози за типување за денешниот ден…

СИНГЛ НА ДЕНОТ

Арсенал – Вест Хем              1 и 3+

„Топчиите“ во првото коло против Фулам покажаа дека продолжува растот во формата во однос на ланската сезона, Вилијан одлично се вклопи во тимот, во Габриел имаат нов командант на одбраната, па за очекување е тимот на Артета вечерва против Вест Хем да забележи нова убедлива победа.

„Чеканите“ имаат сериозен проблем со одбраната, на последната контрола примија пет гола од Борнмут, во првото коло загубија дома со 0-2 од Њукасл, што е лоша увертира за Дејвид Мојес пред гостувањето на „Емирати“. Мора да се потенцира и неверојатната статистика на Мојес, кој никогаш во кариерата нема забележано победа на гостувањата против Арсенал (четири реми и 15 порази)

 

ТИКЕТ НА ДЕНОТ

Борусија Д. – Борусија М.    1 и 2+

Вилјареал – Еибар                 1 и 2+

Рен – Монако                           1х и 2+

Марибор – Целје                     1

Се вчитува...