ЕКИПА 1Х2: Сингл и тикет на денот

Ова се нашите предлози за типување за денешниот ден…

СИНГЛ НА ДЕНОТ

Милан – Болоња             1 и 3+

„Росонерите“ во голем стил ја завршија ланската сезона, а сега се надеваат дека во ист ритам ќе влезат и во новиот шампионат од „Серија А“. Болоња е идеален ривал за такво нешто ако се земе во предвид традицијата, која вели дека на последните девет дуели со денешниот противник Милан забележал осум победи и едно реми.

Згора на тоа, последните четири средби на „Сан Сиро“ меѓу овие ривали редовно завршувале „1 и 3+“, Милан славеше со 5-1 на ланскиот натпревар со „болоњезите“, па „росонерите“ неслучајно со огромен оптимизам ќе влезат во денешниот дуел.

ТИКЕТ НА ДЕНОТ

Вулвс – Манчестер Сити            2 и 2+

Фенербахче – Хатајспор             ГГ 3+

Стјарнан – Валур                          ГГ 3+

А. Вила – Шефилд Ј.                  1х и 2+

Се вчитува...