ЕКИПА 1Х2: Сингл и тикет на денот

Ова се нашите предлози за типување за денешниот ден…

СИНГЛ НА ДЕНОТ

Челси – Барнсли              1 и 4+

Клубовите во лига-купот вообичаено експериментираат со екипите во лига-купот, но Френк Лампард има луксуз и на клупата за резерви да има врвни фудбалери. За очекување е денешниот меч со Барнсли да го почнат Жиру, Абрахам, Лофтус Чик, Хадсон Одои, доволна „муниција“ за да се торпедира голот на Барнсли.

Гостинот е тим од Чемпионшип-дивизијата, во последните две кола претрпе порази без постигнат погодок, лоша увертира пред гостувањето на „Стемфорд бриџ“.

ТИКЕТ НА ДЕНОТ

Молде – Ференцварош               ГГ 3+

Лестер – Арсенал                        ГГ 3+

Олимпијакос – Омонија            1 и 2+

Гент – Динамо Киев                   1х и 2+

Се вчитува...