ЕКИПА 1Х2: Сингл и тикет на денот

Ова се нашите предлози за типување за денешниот ден…

СИНГЛ НА ДЕНОТ

Рома – Јувентус           2

„Старата дама“ ја почна сезоната со рутинска победа над Сампдорија, но денешниот дуел со Рома е првиот вистински испит за Андреа Пирло. Добра вест за новиот стратег е што Артур атакува на место во стартниот тим, а на располагање во истенчената навална линија ќе ги има и Дибала и новото засилување Мората, најмалку за одигрување на 30 минути на „Олимпико“.

На спротивната страна, во Рома владее хаос на почетокот на сезонава, „волчицата“ најавува тренерска смена и доаѓање на Алегри, неизвесен е и статусот на капитенот Џеко, додека во првото коло беше претрпен службен пораз поради административна грешка при настапот на Диавара.

Јуве има и квалитет и искуство за да ги искористи проблемите на противникот и да слави на „Олимпико“, како што тоа го стори минатата сеззона со триумфот од 1-2.

ТИКЕТ НА ДЕНОТ

Кадиз – Севилја                       2 и 2+

Тотенхем – Њукасл                1 и 2+

Атлетико М. – Гранада          1 и 0-3 гола

Монако – Стразбур                 1

Се вчитува...