ЕКИПА 1Х2: Сингл и тикет на денот

Ова се нашите предлози за типување за денешниот ден…

СИНГЛ НА ДЕНОТ

Болоња – Парма                1

„Болоњезите“ во минатото коло загубија на гостувањето од Милан, но денешниот дуел со Парма е идеална можност за тимот на Синиша Михајловиќ да ја забележи првата овосезонска победа. Парма лани имаше серија одлични настапи, но овој тим сериозно се промени, како на тренерски, така и на играчки план. Кулушевски замина во Јувентус, во екипата за денешниот меч ќе го нема ниту Жервињо, кој исто така се подготвува за трансфер.

Болоња игра квалитетен фудбал, а избраниците на Михајловиќ се фаворити за трите бода и на вечерашниот натпревар.

ТИКЕТ НА ДЕНОТ

Ливерпул – Арсенал               ГГ 3+

Генк – Остенде                          3+

Падерборн – Хамбургер        1х и 2+

Нордсјиланд – Лингби          1

Се вчитува...