ЕКИПА 1Х2: Сингл и тикет на денот

Евролигашките натпревари во кошарка се во центарот на вниманието на денешната обложувачка публика…

СИНГЛ НА ДЕНОТ

Олимпијакос – Фенербахче       1 хенд.

Фенербахче се наоѓа во огромна криза, а како што одминува времето, се погласни се оние кои се сомневаат дека Жељко Обрадовиќ
ќе успее да најде излез од оваа непријатна ситуација. Згора на тоа, Фенер значително ослабен отпатува за Атина, каде ќе му гостува на секогаш незгодниот Олимпијакос.

Покрај Весели, кој е повреден веќе подолг период, Фенербахче ќе биде и без помошта на уште двајца центри, Ловерњ и Дувериоглу, па јасно е дека домаќините ќе доминираат во битката под обрачите. Турскиот гигант ги загуби последните четири евролигашки средби, три од нив на домашен терен (последните две од аутсајдерите Асвел и Зенит), па тешко е да се поверува дека „сино-жолтите“ ќе успеат да воскреснат на денешниот дуел со Олимпијакос.

 

ТИКЕТ НА ДЕНОТ

Ливерпул – Шефилд Ј.               1 и 3+

Свонси – Чарлтон                         1и 2+

Дерби – Барнсли                           3+

Жалгирис – Макаби                     2

Се вчитува...