ЕКИПА 1Х2: Сингл и тикет на денот

Првите натпревари во фудбалска Шпанија во 2020 година се на програмата вечерва…

 

СИНГЛ НА ДЕНОТ

Севилја – Атлетик Б.            1 и 2+

Севилја се искачи на третото место на табелата со само пет бода заостанување зад водечката Барселона, а тимот на Лопетеги се надева дека ќе влезе победнички и во новата година, со три бода против Атлетик Билбао.

Гостинот важи за незгодна екипа, но традицијата е целосно на страната на Севилја. Имено, последните пет натпревари на „Санчез Пизхуан“ завршиле со победи на Севилја, а Атлетик на овие пет средби не постигнал ниту еден единствен гол. Четири од овие натпревари завршиле со резултат 2-0, па се очекува традицијата да продолжи и на вечерашниот дуел.

 

ТИКЕТ НА ДЕНОТ

Словенија – Македонија              + голови

Анад. Ефес – Химки                       1 хенд.

Валјадолид – Леганес                    0-2 гола

Милано – Зенит                               1

 

Се вчитува...