ЕКИПА 1Х2: Сингл и тикет на денот

Сабота е ден во кој вообичаено е богата понудата за обложување, ова се нашите предлози…

СИНГЛ НА ДЕНОТ

Хетафе – Реал М.              2 и 2+

Дуел на две екипи од Мадрид на кој „кралевите“ вообичаено стигнуваат до посакуваните бодови. Имено, на последните 11 пресметки меѓу Реал и Хетафе, „кралскиот клуб“ забележал десет победи, сите со најмалку два постигнати погодоци.

Реал се „лизна“ во минатото коло на домашен терен со Атлетик Билбао, па избраниците на Зидан не смеат да си дозволат нов „кикс“ во трката со Барселона.  На спротивната страна, Хетафе славеше „со хендикеп“ на последните домашни средби, но тоа беа ривали што со квалитетот и реномето се далеку под Реал.

„Кралскиот клуб“ има се што е потребно за да стигне до позитивен резултат, а најважно ќе биде што поскоро да се отвори резултатот бидејќи Хетафе многу потешко се снаоѓа кога ќе мора да се отвори и да брка резултат.

ТИКЕТ НА ДЕНОТ

Еспањол – Барселона              2 и 3+

Саутемптон – Хадерсфилд     1

Гимараеш – Бенфика               ГГ 3+

Милвол – Њупорт                     1 и 2+

Се вчитува...