ЕКИПА 1Х2: Сингл и тикет на денот

Денеска се играат првите натпревари во 2020 година во фудбалска Италија, како дел од програмата заедно со интересни дуели во Португалија, Англија, Франција…

СИНГЛ НА ДЕНОТ

Рио Аве – Маритимо           1 и 0-3 гола

Пресметка од португалскиот шампионат во која домаќините важат за големи фаворити. Рио Аве игра одлично на домашен терен, на последните три средби пред своите гледачи овои максимални девет бода, и тоа со идентични минимални 1-0.  На спротивната страна, Маритимо игра слабо надвор од својот стадион, има само една победа на шесте гостувања, на кои фудбалерите на Маритимо постигнале вкупно четири погодоци сезонава.

И традицијата е на страната на домашниот тим, Рио Аве има скор од три победи и едно реми на последните четири средби од португалското првенство на кои го пречекал денешниот ривал.

ТИКЕТ НА ДЕНОТ

Ливерпул – Евертон               3+

Џенова – Сасуоло                    1х и 2+

Селта – Осасуна                        1х и 2+

Рома – Торино                          1 и 3+

Се вчитува...