ЕКИПА 1Х2: Сингл и тикет на денот

Ова се нашите предлози за денешниот ден од обложувачката понуда…

СИНГЛ НА ДЕНОТ

Милан – Сампдорија           1 и 3+

Милан е во криза, на последните три средби на „Сан Сиро“ освои два бода постигнувајќи само два погодоци за 270 минути игра. Сепак, за очекување е тоа да се промени од денеска, кога се очекува Златан Ибрахимовиќ повторно да се појави на терен и да го предводи нападот на „росонерите“.

Ибракадабра ќе додаде не само квалитет во играта туку и ќе го засили карактерот на тимот, нешто што беше сериозен проблем во недостиг на лидер на екипата. За очекување е „росонерите“ да заиграат многу подобро и поефикасно, па на денешниот дуел со Сампдорија да стигнат до посакуваните три бода и да најават излез од резултатската криза.

Гостите ќе допатуваат во Милано без клучниот дефанзивец Ферари, а Раниери нема да може да смета ниту на Барето и Бертолачи, кои се стандардни фудбалери за врска.

ТИКЕТ НА ДЕНОТ

Наполи – Интер            3+

Арсенал – Лидс              1 и 2+

Јувентус – Калјари       1 и 3+

Лече – Удинезе              1х и 0-2 гола

Се вчитува...