ЕКИПА 1Х2: Сингл и тикет на денот

Ова се нашите предлози за обложување за денешниот ден…

СИНГЛ НА ДЕНОТ

Барселона – Атлетико М.      ГГ 3+

Последниот дуел на овие два ривали заврши со минимален триумф на Барса од 0-1, но тоа беше натпревар на кој Атлетико промаши неколку стопроцентни шанси. Жоао Феликс и Мората ќе бидат адути на Диего Симеоне, помогнати од Кореа, што е најава за нешто поотворена игра од вообичаено од мадридскиот тим.

Барса има проблеми со одбраната, повторно ќе го нема Тер Штеген на голот, додека на спротивната страна Меси, Суарез и Гризман ќе бидат кошмар за Јан Облак. Наш предлог е овој натпревар да се типува гол-гол три плус.

 

ТИКЕТ НА ДЕНОТ

Милано – Панатинаикос            1

Реал М. – Жалгирис                     1 хенд.

Торино – Џенова                            1х и 2+

Германија – Холандија                1 хенд.

Се вчитува...