ЕКИПА 1Х2: Сингл и тикет на денот

Нови натпревари од Евролигата во кошарка, ЕП во ракомет, но и од фудбалските лиги ширум Европа се денеска на понудата за обложување…

СИНГЛ НА ДЕНОТ

Асвел – Ц. Звезда                2

„Црвено-белите“ добија неколку значајни натпревари, па успеаја дури и да скокнат до осмото место на табелата. По трите победи во низа, над Олимпијакос, Зенис и Баерн Минхен, денеска ги очекува дуел во Франција против Асвел, екипа што вообичаено игра многу подобро на домашен отколку на гостински терен.

Сепак, Црвена Звезда веќе докажа дека знае како да игра на мал број поени надвор од Белград и со цврста одбрана да ги решава овие пресметки. Тоа беше рецептот за триумф над Жалгирис, Милано и Зенит, од последните четири гостувања „црвено-белите“ загубија само од ЦСКА Москва, па сега полни со самодоверба ќе влезат во дуелот со францускиот состав.

ТИКЕТ НА ДЕНОТ

Валенсија – Олимпијакос            1

Рен – Олимпик Марсеј                 3+

Шефилд Ј. – Вест Хем                   1

Чешка – Австрија                            2

Се вчитува...