ЕКИПА 1Х2: Сингл и тикет на денот

Нови возбудувања на фудбалските терени ширум Европа, но и интересни натпревари на ракометното Европско Првенство…

СИНГЛ НА ДЕНОТ

Сампдорија – Бреша                1

Сампдорија во последните три кола имаше тешки средби (триумф на градското дерби со Џенова, пораз дома од Јуве и реми на гостувањето против Милан). Денешниот меч против Бреша е идеален за враќање на победнички патеки, особено ако се земат во предвид проблемите на гостинскиот состав.

Бреша во минатото коло загуби дома од Лацио со гол во судиското продолжение, дефанзивецот Чистана доби црвен картон на тој меч и нема да може да настапи денеска, исто како и главниот организатор на играта, Сандро Тонали, поради жолти картони. Квалитетот е на страната на Самп, исто како и традицијата, на последните две средби во Џенова меѓу овие две екипи, Сампдорија славеше со идентични 2-0.

 

ТИКЕТ НА ДЕНОТ

ПСЖ – Монако                    1-1 и 3+

Фиорентина – СПАЛ          1

Франција – Норвешка       2

Португалија – БиХ              1 хенд.

Се вчитува...