ЕКИПА 1Х2: Сингл и тикет на денот

Нови натпревари за обложување, микс од фудбал и кошарка на понеделничко мени.

СИНГЛ НА ДЕНОТ

Јонг АЗ Алкмар – Топ ОС            1 и 2+

Дуел од втората холандска лига на кој домаќинот важи за голем фаворит. Младинскиот тим на АЗ Алкмар е сигурен кога настапува на домашен терен, на последните пет средби на својот стадион има четири победи, на секоја од нив постигнувајќи најмалку по два погодоци. Во ист стил се очекува да се продолжи и на денешниот натпревар со Топ Ос, екипа што игра најслабо како гостин во целата лига.

На десетте досегашни гостувања тимот на Топ Ос освоил само четири бода (една победа, едно реми и осум порази), постигнувајќи само шест гола за 900 минути игра.

ТИКЕТ НА ДЕНОТ

Исланд – Русија                     1

Србија – Хрватска                 2 хенд.

Летонија – Германија          2 хенд.

Парма – Лече                          1

Се вчитува...