ЕКИПА 1Х2: Сингл и тикет на денот

Нови интересни натпревари се денеска на понудата за обложување…

СИНГЛ НА ДЕНОТ

Австрија – Македонија               2

Лекцијата од поразот од Чесите е научена, па македонските ракометари максимално подготвени ќе го дочекаат денешниот дуел со Австрија. Домаќинот можеби забележа две победи на стартот, но покажа и низа слабости пред се во одбраната. „Црвено-жолтите“ предводени од капитенот Лазаров се свесни за влогот на денешниот натпревар, па за очекување е подобро издание отколку на првите две средби и триумф на Македонија.

Последните две пресметки на големите натпреварувања завршиле со триумф на нашиот национален тим, со 36-31 на СП во Катар во 2015 и со 22-21 на ЕП во Данска во 2014 година.

ТИКЕТ НА ДЕНОТ

Чешка – Украина                   + голови

Наполи – Перуџа                    1 и 3+

Транмере – Ватфорд              3+

Уникаха – Хувентуд                1

Се вчитува...