ЕКИПА 1Х2: Сингл и тикет на денот

Ракометните и кошаркарските натпревари со во центарот на вниманието, но нашиот сингл на денот доаѓа оа фудбалска Италија.

СИНГЛ НА ДЕНОТ

ПАРМА – РОМА    1х и 0-3 гола

Парма веќе ја доби Рома во рамките од италијанскиот шампионат со 2-0, што уште повеќе го зголемува оптимизмот кај оваа екипа во пресрет на вечерашниот дуел од Купот на Италија.

„Волчицата“ се наоѓа во сериозни проблеми, Заниоло го повреди коленото, а згора на тоа Един Џеко поради суспензија нема да настапи вечерва, а на негово место шанса ќе добија Калиниќ. Кристанте ќе се врати во екипата по три месеци пауза.

Парма на последните три средби на домашен терен има две победи и едно реми, на трите натпревари не се постигнати повеќе од три гола, па се очекува во ист стил да продолжи и на денешниот дуел со „волчицата“.

 

ТИКЕТ НА ДЕНОТ

Хрватска – Австрија                1 хенд.

Белорусија – Германија         2

Макаби – Милано                   1-1

Фенербахче – Барселона       – поени

Се вчитува...