ЕКИПА 1Х2: Сингл и тикет на денот

Богата е денешната понуда за обложување на натпревари во фудбал, кошарка, ракомет…

СИНГЛ НА ДЕНОТ

Наполи – Фиорентина          1 и 2+

Џенаро Гатузо се уште ја очекува првата победа на домашен терен како тренер на Наполи, а екс-стратегот на Милан има идеална можност за такво нешто на дуелот со Фиорентина.

По несреќниот пораз во Рим од Лацио, „наполитанците“ се максимално мотивирани конечно да стигнат до цел плен и да почнат да се искачуваат нагоре на калчолигашката табела. Фиорентина на последните четири гостувања има три порази и едно реми, а традицијата е против „виолетовите“ и кога станува збор за дуелите во Неапол, каде на последните пет гостувања оваа екипа има освоено само еден бод.

Инсиње, Калјехон и Милик ќе почнат од првата минута во нападот на Наполи, можно е и деби на новото засилување Лоботка, како најава за офанзивен пристап од првата минута и конечно малку радост на „Сан Паоло“.

Тикет на денот

Австрија – Шпанија           2 хенд.

Арсенал – Шефилд Ј.        1

Њукасл – Челси                  2 и 2+

Аугсбург – Борусија Д.      2 и 2+

Се вчитува...