ЕКИПА 1Х2: Сингл и тикет на денот

Многу натпревари за типување, ова се нашите предлози за денешниот ден…

СИНГЛ НА ДЕНОТ

Барнли – Лестер            2

Барнли се наоѓа во очајна форма, ги загуби четирите натпревари што ги одигра по божиќните празници, па дуелот со Лестер доаѓа во најлош момент за оваа екипа. Лестер полесно постигнува голови на гостински терен (27) отколку пред своите гледачи (20), а присуството на Варди и Медисон е најава за проблеми за одбраната на Барнли на оваа средба.

Домашниот стратег Шон Дајш досега четири пати се сретнал со Брендан Роџерс и претрпел исто толку порази, подолга серија без освоен бод имал единствено против Арсен Венгер (седум порази во низа).

 

ТИКЕТ НА ДЕНОТ

Атлетик Б. – Селта                 1

Џенова – Рома                         3+

Барселона – Гранада             1 и 4+

Португалија – Исланд           1

Се вчитува...