ЕКИПА 1Х2: Сингл и тикет на денот

СИНГЛ НА ДЕНОТ

ВБА – Стоук         1 и 2+

Лидс загуби, Брентфорд ремизираше, така што Вест Бромвич Албион има идеална можност со триумф на вечерашниот дуел со Стоук дополнително да се зацврсти на врвот на табелата во Чемпионшип-дивизијата.

Тимот на Славен Билиќ се наоѓа во криза, ремизираше на четири од последните пет средби, но дуелот со Стоук е идеална можност за враќање на победнички патеки. ВБА по падот од Премиер-лигата во Чемпионшип има одиграно три средби со Стоук и забележа исто толку победи.

На последните пет натпревари одиграни во Бирмингем меѓу овие два тима, ВБА забележа четири победи и едно реми.

 

ТИКЕТ НА ДЕНОТ

Козенца – Кротоне              0-2 гола

Јанина – Левадијакос      0-2 гола

Белорусија – Шпанија     2 хенд.

Хрватска – Чешка             1 хенд.

Се вчитува...