ЕКИПА 1Х2: Сингл и тикет на денот

Премиерлигашите го продолжуваат пеколното темпо на натпревари со вонредно коло, во пресрет на викенд-возбудувањата од ФА Купот на Англија…

СИНГЛ НА ДЕНОТ

Астон вила – Ватфорд          ГГ 3+

Ватфорд делуваше загубено во борбата за опстанок, но најновата тренерска смена вроди со плод, па овој тим успеа да се консолидира, во последните шест кола забележа четири победи и две реми и покажа квалитет за да остане дел од елитното друштво.

Астон Вила се соочи со проблеми поради повредите на неколку првотимци, доведен беше Самата како нов напаѓач, но засилувањето од Белгија не беше регистрирано навреме за да може да настапи на денешниот натпревар. Домаќините важат за тим што редовно постигнува, но и прима голови на „Вила парк“, па пет од последните шест средби пред своите гледачи ги завршиле „гол-гол три плус“.

Ватфорд на последните три натпревари против Астон Вила постигнал девет погодоци, поради што наша препорака е овој меч да се типува ГГ 3+.

 

ТИКЕТ НА ДЕНОТ

Наполи – Лацио                   3+

Евертон – Њукасл               1 и 2+

Челси – Арсенал                  ГГ 3+

Шефилд Ј. – Ман. Сити    2 и 2+

Се вчитува...