ЕКИПА 1Х2: Сингл и тикет на денот

Интересни натпревари во фудбал, кошарка и ракомет се на денешната понуда за обложување…

СИНГЛ НА ДЕНОТ

Бриж – Варегем             4+

Овие два тима се сретнаа на 26 декември во белгискиот шампионат, при што Бриж славеше со 4-0. Ефикасен фудбал се очекува и на вечерашната куп-пресметка, особено ако се земе во предвид ефикасната игра на Бриж во настапите на домашен терен. Цулте Варегем важи за екипа што лесно постигнува и прима голови. Тренерот ќе направи неколку промени во стартниот тим, но нема да отстапи од препознатливиот стил на игра, оставајќи многу простор за брзоногите напаѓачи на Бриж.

Последните три средби меѓу овие ривали одиграни во Бриж завршија 4+.

ТИКЕТ НА ДЕНОТ

Јувентус – Рома                  1 и 2+

Манчестер Ј. – Барнли     1 и 2+

Хрватска – Шпанија          2

Г. Ренџерс – С. Мирен       1-1 и 3+

 

Се вчитува...