ЕКИПА 1Х2: Сингл и тикет на денот

Понудата во четврток вообичаено е поскромна во однос на останатите денови, ова се нашите предлози…

СИНГЛ НА ДЕНОТ

Р. Валјекано – Бетис         2

Тренерот на Рајо Валјекано на досегашните средби од Копа дел реј ги одмораше главните фудбалери на овој тим, а најавено е дека истото ќе го стори и на вечерашниот дуел со Бетис. На спротивната страна, гостите најавуваат моќен тим предводен од Фекир, Каналјес и Телјо, заедно со засилувањето Алења од Барселона.

Квалитетот дефинитивно е на страната на гостите од Севилја, кои забележаа убедливи победи од по 3-0 на своите последни две средби, над Португалете во Копа дел реј и над силниот Реал Сосиедад во Примера дивизион.

ТИКЕТ НА ДЕНОТ

Вулвс – Ливерпул                    ГГ 3+

Антверпен – Кортријк            1 и 2+

Барселона – Ц. Звезда           1 хенд.

Баерн М. – Макаби                  2

 

Се вчитува...