ЕКИПА 1Х2: Сингл и тикет на денот

Почеток на ново коло со богата понуда за обложување…

 

СИНГЛ НА ДЕНОТ

Бреша – Милан           2 и 2+

Милан конечно се разбуди и врза две победи во низа, против Калјари и Удинезе, па сега се очекува серијата да продолжи и на гостувањето против Бреша. Домаќините ќе бидат без својата прва „ѕвезда“, Марио Балотели, кој е суспендиран, додека во нападот на Милан повторно ќе се појават Ибрахимовиќ и Леао, помогнати од Ребиќ, кој одигра извонредно и постигна два гола против Удинезе.

И традицијата е целосно на страната на „росонерите“, кои славеа на последните седум дуели со денешниот ривал, додека Бреша е без постигнат гол на последните три пресметки со Милан.

ТИКЕТ НА ДЕНОТ

Фенербахче – Милано        2 хенд.

Норвешка – Хрватска         1

Стандард – Остенде             1 и 3+

Борусија Д. – Келн               2+ п.п.

Се вчитува...