ЕКИПА 1Х2: Сингл и тикет на денот

Богата понуда за обложување, ова се нашите предлози за денешниот ден…

СИНГЛ НА ДЕНОТ

Фрајбург – Падерборн          1 и 2+

Фрајбург ја надмина резултатската криза од крајот на 2019, па новата 2020 година ја отвори со победа на гостински терен против Мајнц (1-2). Дуелот со „фенерџијата“ Падерборн е идеален за влегување во победничка серија, уште повеќе ако се знае дека Фрајбург на последните три средби со денешниот ривал стигнувал до победа, притоа постигнувајќи најмалку по два погодоци.

Падерборн е најслаб тим во Бундес-лигата, на досегашните девет гостувања освои само пет бода. На спротивната страна, Фрајбург забележа победи на три од последните четири средби пред своите гледачи, губејќи само од Баерн Минхен.

 

ТИКЕТ НА ДЕНОТ

Валенсија – Барселона             ГГ 3+

Ајнтрахт – Лајпциг                    ГГ 3+

Фиорентина – Џенова               1

Монпелје – Дижон                     1

Севилја – Гранада                      1

Се вчитува...