ЕКИПА 1Х2: Сингл и тикет на денот

Богата понуда за обложување од пониските англиски лиги, како и еден меч од Купот на Италија…

СИНГЛ НА ДЕНОТ

Лидс – Милвол            1 и 3+

Тимот на Џани Алиоски се наоѓа во криза, во последните пет средби освои само четири бода, па удобната предност во однос на третопласираниот тим на табелата сега се истопи и изнесува само три бода. На сите им е јасно дека Лидс мора што поскоро да се разбуди, па затоа беше доведен и нов напаѓач, Агустин од Лајпциг, кој би требало да биде суперзасилување за вториот дел од сезонава. Ангажиран е и Јан Поведа од Манчестер Сити, кој е најавен како сигурен стартер за вечерашниот дуел против Милвол.

Лидс славеше на седум од последните осум домашни средби против денешниот ривал, единствен пораз беше оној од 3-4 во јануари 2018 година.

 

ТИКЕТ НА ДЕНОТ

А. Вила – Лестер                     2

Тофаш – Хувентуд                 1 хенд.

Арминија – Бохум                  1

Акрингтон – Питерборо       3+

Се вчитува...