ЕКИПА 1Х2: Сингл и тикет на денот

Интересни натпревари се денеска на програмата на фудбалските терени ширум Европа…

СИНГЛ НА ДЕНОТ

Шарлроа – Бриж         ГГ 3+

Бриж има удобна предност на врвот на табелата, овој тим игра одлично на офанзивен план, но викендов се соочи со проблеми со одбраната, ремизирајќи 2-2 на дуелот со Кортријк. Вечерва Бриж го очекува уште потешка задача, на гостувањето против Шарлроа, тим што забележа победи на последните пет домашни средби од белгискиот шампионат.

Домаќините ќе бидат мотивирани да го земат скалпот на лидерот, но тешко е да се поверува дека во дефанзива ќе успеат да ги запрат одличните напаѓачи на Бриж, па најдобро е овој натпревар да се типува на голови. Последните четири гостувања на Бриж против Шарлроа завршиле гол-гол три плус, серија што очекуваме да продолжи и на денешниот дуел од белгискиот шампионат.

ТИКЕТ НА ДЕНОТ

Р. Валјекано – Вилјареал             2

Р. Сосиедад – Осасуна                   1 и 2+

Интер – Фиорентина                     1

Штутгарт – Хајденхајм                 1 и 2+

Се вчитува...