ЕКИПА 1Х2: Сингл и тикет на денот

Петочната понуда е само загревање за возбудувањата што ќе ги очекуваат обложувачите во наредните два дена…

СИНГЛ НА ДЕНОТ

Бенфика – Белененсес                 1 и 4+

Екипата на Бенфика е апсолутен фаворит за победа на оваа средба, на која согласно традицијата се очекуваат и голем број на погодоци. Имено, последните четири средбиво Лисабон меѓу овие два тима завршуваа со најмалку четири постигнати гола (2-2, 4-0, 5-0, 6-0), серија што би требало да продолжи и на вечерашната пресметка.

Бенфика славеше со по 4-0 на три од последните пет средби пред своите гледачи (против Фамаликао, Маритимо и Портимоненсе), како најава дека на Белененсес не му се пишува ништо добро на денешниот дуел.

ТИКЕТ НА ДЕНОТ

Ц. Звезда – Ефес                      2 хенд.

Херта – Шалке                          1х и 2+

Ајндховен – Де Графшап       2

Кортријк – Стандард               3+

Се вчитува...