ЕКИПА 1Х2: Сингл и тикет на денот

Богата понуда за обложување со интересни натпревари на фудбалските терени ширум Европа…

 

СИНГЛ НА ДЕНОТ

Њукасл – Норвич            1

Норвич е закован на дното на табелата, додека Њукасл има шанса уште повеќе да се оддалечи од опасната зона доколку успее да го совлада „фенерџијата“. „Црно-белите“ на последниот домашен меч го совладаа Челси, потоа се вратија од негатива од два гола во судиското продолжение против Евертон, па серијата добри резултати ќе се обидат да ја продолжат и против „канаринците“.

Норвич има само една единствена победа на 12-те овосезонски гостувања, на седум од овие средби не постигнал ниту еден гол, што е лоша увертира за денешното гостување.

 

ТИКЕТ НА ДЕНОТ

Борусија Д. – У. Берлин              1 и 3+

Лидс – Виган                                  1 и 2+

Лајпциг – Борусија М.                 1

Болоња – Бреша                            1

Валенсија – Селта                         1

Се вчитува...