ЕКИПА 1Х2: Сингл и тикет на денот

Повторно богата понуда за обложување, ова се нашите предлози за денешниот ден…

СИНГЛ НА ДЕНОТ

Барнли – Арсенал                   2 и 2+

Челси, Вулвс и Манчестер Јунајтед освоија само по еден бод викендов, па Арсенал има можност со триумф денеска да ја намали негативата и да се приклучи во битката за висок пласман. „Топчиите“ ремизираа на последните три премиерлигашки средби, но добра вест за Артета дефинитивно е враќањето на Обамејанг по одлежаната суспензија.

И традицијата е целосно на страната на лондонскиот клуб, последните 11 средби меѓу Арсенал и Барнли (во сите натпреварувања). Барнли последен пат останал непоразен против „топчиите“ пред дури 11 години (1-1 на домашен терен во 2009).

ТИКЕТ НА ДЕНОТ

Ајакс – ПСВ Ајндховен           1 и 3+

Тотенхем – Ман. Сити             ГГ 3+

Бриж – Антверпен                    1 и 2+

Падерборн – Волфсбург         2

Се вчитува...