ЕКИПА ТВ – Ѓоргиев: Сонот за златото нека стане јаве во Скопје

Одбојкарската репрезентација на Македонија во претстојните два дена ќе биде домаќин на завршниот Ф4 турнир од Сребрената Европска лига. Нашите одбојкари во утрешното полуфинале ќе се сретнат со селекцијата на Хрватска, а капитенот Никола Ѓоргиев ги искажа импресиите за ЕКИПА ТВ.

Се вчитува...