Елиф Елмас се прости од Марадона – Замина најголемиот на сите времиња (ФОТО)

Светот се уште е во шок по информацијата за најдобриот фудбалер на сите времиња Диего Армандо Марадона. Македонскиот дијамант, Елиф Елмас кој настапува за еден од тимовите кои беа најголема љубов на Диего, Наполи, на социјалните мрежи се прости со најдобриот фудбалер кој настапувал за тимот од Неапол.

Елмас накратко напиша „Почивај во мир, најдобар на сите времиња“.

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Elif Elmas (@elifelmas24)

Се вчитува...