Елмас го прослави 23. роденден – Желбата е само една… (ВИДЕО)

Елјиф Елмас денеска го прослави својот 23. роденден. Македонскиот репрезентативец во друштво на своите колеги го прослави својот роденден, а на прославата откри која е неговата желба.

Тоа е пласман на Европското првенство 2024 година во Германија.

 

 

Се вчитува...