Емил Грнев е нов тренер на Брегалница, Стојанов ќе му помага

Бордот на директори на ФК Брегалница денеска го именуваше Емил Грнев за нов шеф на стручниот штаб на штипска Брегалница.

Грнев, кој досега работеше како тренер во Академијата Постолов – Пандев, во пролетниот дел од шампионатот ќе ја предводи Брегалница во обидот за враќање на прволигашкиот статус. На Грнев ќе му помага Игор Стојанов кој повторно се враќа меѓу „сините“, а тренер на голманите останува Александар Митрев.

Во желбата за враќање во Првата лига, од Брегалница планираат серија засилувања за пролетниот дел од сезоната. Пред кам-бек е стоперот Дарко Стојанов, а се најавува враќање и на Илиев и Митрев.

 

Се вчитува...