Емоции во Амстердам: „Гранде“ му ја предаде палката на својот наследник (ФОТО)

Горан Пандев денеска против Холандија ќе го одигра последниот натпревар во дресот на фудбалската репрезентација на Македонија. Пред натпреварот Пандев емотивно му ја предаде лидерската „палка“, на Стефан Ристовски кој ќе биде нов капитен на „црвено-жолтите“.

 

Се вчитува...