Еуфоријата од соблекувалната на Полска (ВИДЕО)

Полските репрезентативци еуфорично го прославија триумфот (2-0) над Македонија во соблекувалната. Со оваа победа и дефинитивно обезбедија пласман на ЕП 2020 тоа меѓу првите четири селекции што ќе бидат дел од следниот континентален шампионат. На ЕП дефинитивно се пласираа и Белгија, Италија и Русија.

Се вчитува...