Еурофарм Пелистер во два дена до две победи во Суперлигата

Актуелниот ракометен шампион на Македонија, Еурофарм Пелистер во два дена стигна и до вториот триумф во домашната Суперлига. По вчерашниот убедлив триумф над Мулти Есенс, битолчани денеска беа сигурни и против Голден Арт (21-38).

Избраниците на Александар Јовиќ уште од самиот старт почнаа силно па веќе по 30 минути игра ги разрешија сите дилеми околу победникот (10-17). До крајот актуелниот шампион само рутински го приведе мечот до самиот крај за конечни 21-38.

Емилијан Ѓорѓовски со осум гола беше прво име во таборот на победникот, додека кај поразените Мице Шилегов постигна шест.

Се вчитува...