Еве возбудувања: Вилјареал поведе против Ливерпул (ВИДЕО)

Ако некој мислеше дека дуелот меѓу Вилјареал и Ливерпул е веќе решен, стигна демант уште во 3. минута од средбата. Шпанците постигнаа гол и водат со 1-0. Добра акција, конфузија во одбраната на „црвените“, и Диа постигнува гол.

Сега дојде до минус еден гол, на „жолтите“ им треба уште еден гол за да ја стигнат предноста.

Сега се очекува одговор од Ливерпул, кој сега ќе нападне за да постигне гол, а тоа би можело да отвори многу шанси за контри на домашните кои сега имаат право да се надеваат на прво историско финале во Лигата на шампионите.

Се вчитува...