Евробаскет 2022: Словенија во „групата на смртта“ со БиХ, лесно за Хрватска и Србија (ФОТО)

На денешната жрепка во Берлин беа одредени групите кои ќе настапат на престојниот Евробаскет 2022 година кој ќе биде одржан во Чешка, Италија, Грузија и Германија во периодот помеѓу 1. и 18. септември следната година и ќе биде 41. издание на европското натпреварување.

Убедливо најинтересно ќе биде во групата „Б“ каде ќе се сретнат селекциите на Германија, Литванија, Франција, Словенија, Унгарија и Босна и Херцеговина.

Како потсетување, четирите првопласирани селекции ќе продолжат во следната фаза од натпреварувањето.

Се вчитува...