Еврогол на Сучиќ, Салцбург ја реши Барселона (ВИДЕО)

Австрискиот Ред Бул Салцбург ја совлада Барселона со 2-1 во пријателски натпревар. Лука Сучиќ со еврогол во 43. минута донесе водство за Салцбург. На 1-1 израмни Братвајт во 83. минута додека конечните 2-1 ги постави Аронсон во 90. минута.

Барселона на овој меч истрча со сите ѕвезди, освен Лионел Меси кој се очекува во следните неколку дена да го потпише новиот договор со каталонскиот клуб.

 

 

Се вчитува...