Фабрицио Романо: Пропуштаме два Мундијали по ред, каква катастрофа!

Познатиот „информатор“ за фудбалски трансфери Фабрицио Романо, е разочаран од испаѓањето на Италија од баражот за Светско првенство.

Романо на својот Твитер само кратко испрати коментар: „Откако го пропуштивме СП 2018, сега сме во аут и за СП 2022. Каква неверојатна катастрофа“.

Цела Италија вечерва тагува, а во Македонија се слави победата над европскиот првак.

Се вчитува...