„Фалангата“ со поддршка за Македонија и во Амстердам (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Фудбалската репрезентација на Македонија денеска против Холандија ќе го одигра последниот натпревар на Европското првенство. Иако е далеку од бројот на фанови кој го имаше во Букурешт, сепак и покрај сите рестрикции Македонија поддршка од навивачите ќе има и во Амстердам.

Неколку десетици фанови се во Амстердам каде денеска од 18 часот ќе бидат поддршка за нашите репрезентативци во последниот натпревар на ЕВРО 2020.

 

 

Се вчитува...