Фантастичен старт на Иџе во новата сезона (ФОТО)

Најдобриот македонски автомобилист, Игор Стефановски успешно ја започна новата сезона во Европскиот шампионат на ридски патеки.

Единствениот Македонец од 190 пријавени натпреварувачки го освои првото место во прва трка со време од 2:46:838, а во генералниот пласман заврши на трето место зад Французинот Николас Вервер и Италијанецот Лука Гаетни.

Се вчитува...