Фантастично деби за Милан Ристовски: Мајсторски гол за 3-0 (ВИДЕО)

Милан Ристовски го постигна деби голот за Македонија откако донесе водство од 3-0 против Казахстан во последниот контролен натпревар пред ЕВРО 2020.

Ристовски одлично се снајде во шеснаесетникот по одлично изведениот корнер на Александар Трајковски и го постигна првиот гол во дресот со националните бои.

Се вчитува...